Legimi - przeczytaj więcej informacji Biblioteka jest fajna Zapraszamy Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Konkurs literacki „40 Pokoleń”

Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne.

Młodzi pisarze i aktorzy w akcji!

Z okazji 15. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, dzieci z przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce odwiedziła pani bibliotekarka. Maluchy, zuchy i starszaki miały okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach czytelniczych.

W krainie baśni

W dniach 8-15 maja obchodzony był Tydzień Bibliotek pod hasłem „(Do)Wolność Czytania”- z tej okazji 10 maja Biblioteka w Księginicach zaprosiła młodszych czytelników do wspólnego czytania oraz zabawy.

Dzień Flagi w Miłoradzicach

Dnia 2 maja obchodzimy święto państwowe jakim jest Dzień Flagi, ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Obok godła jest ona naszym najważniejszym symbolem narodowym.

Festyn w Niemstowie - rodzinna zabawa, słońce...

Pogoda w sobotni poranek zapowiadała dzień ponury jak piwnice w średniowiecznym zamku… Organizatorzy byli pełni obaw… Na szczęście w Niemstowie przy ważnych wydarzeniach zawsze świeci słońce i „Podróż w czasy średniowiecza” – festyn rodzinny w Niemstowie przebiegł w iście letniej aurze!

Festyn Rodzinny "Podróż w czasy średniowiecza" w Niemstowie

Zapraszamy w najbliższą sobotę do Niemstowa na Festyn Rodzinny. Podróż w czasy średniowiecza.

(Do)Wolność Czytania

Kolejna edycja „Tygodnia Bibliotek” właśnie się rozpoczęła i będzie trwała do 15 maja. Celem programu jest podkreślanie roli czytania i samych bibliotek w edukacji i jakości życia, a także uświadomienie wagi zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką większego grona odbiorców. Jak co roku, aby uczcić te wyjątkowe święto czytelnictwa, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce przygotowała między innymi Festyn Rodzinny – Podróż w czasy średniowiecza w Niemstowie ( sobota, 12 maja godz. 14.00, tereny zielone przy OSP) oraz zajęcia czytelnicze dla dzieci. Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest „(Do)Wolność Czytania”. Będzie nam miło spotkać się z Wami w naszych bibliotekach. Gorąco zapraszamy!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia

To szczególnie ważny dzień dla wydawnictw, księgarni, bibliotek i również dla wiernych czytelników. Święto książki wywodzi się z Katalonii. 23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – świętego Jerzego.

Podziękowania dla Ambasady Szwecji w Warszawie

Gmina Biblioteka Publiczna w Raszówce składa podziękowania Ambasadzie Szwecji w Warszawie za udostępnienie wystaw Dziecko w centrum. Literatura szwedzka dla dzieci oraz Astrid Lindgren. Wystawy, które Biblioteka mogła dzięki temu zaprezentować obejmowały 22 rollupy przedstawiające biografię słynnej szwedzkiej pisarki oraz literaturę dla dzieci autorstwa pochodzących ze Szwecji pisarzy i ilustratorów zarówno współczesnych jak i nieżyjących. Wystawy użyczono bibliotece bezpłatnie.

Książka- znamy, lubimy, dbamy

W kwietniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ( 2 kwietnia) oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia)- z tej okazji Bibliotekę w Księginicach odwiedziła grupa przedszkolaków.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa