Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Book challenge 2023!

Lubisz wyzwania i dobrą zabawę? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak to zachęcamy Cię do udziału w zabawie „Book challenge 2023”. Polega ona na wypełnieniu 12 wyzwań czytelniczych na 2023 rok, których listę znajdziesz na specjalnie przygotowanej karcie.

Miło i kreatywnie w Bibliotece w Niemstowie

W poniedziałek, pierwszy raz w tym roku, przy filiżance pysznej kawy odbyło się spotkanie czytelniczek Biblioteki w Niemstowie.

Dzień Babci i Dziadka – zajęcia kreatywne dla dziadków i wnuków

Biblioteka wspólnie z Punktem Przedszkolnym w Miłoradzicach zorganizowała zajęcia kreatywne dla dziadków i wnuków z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dokarmiamy ptaki zimą

W środę bibliotekę w Księginicach odwiedziły przedszkolaki z punktu przedszkolnego w Księginicach.

Laurki z niespodzianką dla babci i dziadka

W poniedziałek biblioteka w Księginicach zorganizowała zajęcia plastyczne podczas których dzieci wykonały laurki dla swoich babć i dziadków z okazji zbliżającego się święta - Dnia Babci i Dziadka.

E- prenumerata z KGHM

Drodzy Czytelnicy!

Informujemy, że w związku z podpisaną umową darowizny między KGHM Polska Miedź S.A. a Gminą Lubin, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce oraz jej placówki otrzymały bezpłatne e-prenumeraty poniższych czasopism: Gazeta Wrocławska, Polska Metropolia Warszawska, Gazeta Lubuska. 

Serdecznie zapraszamy do korzystania - na komputerach dla czytelników w bibliotekach ;)

Harmonogram pracy w soboty

Informujemy, że w 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce oraz jej filie, czynne będą rotacyjnie w wyznaczone soboty (łącznie 26 sobót w roku), w godzinach od 9.00-13.00, zgodnie z załączonym harmonogramem. Harmonogram dostepny będzie na stronie internetowej biblioteki w zakładce Dla czytelników - Godziny otwarcia - Harmonogram pracy w soboty.

W najbliższe soboty 14 i 21 stycznia zapraszamy do biblioteki w Raszówce.

 

Ważna informacja w sprawie LEGIMI

Informujemy, że - jak co roku - o godzinie 24.00 31.12.2022  nastąpi blokada wszystkich kont czytelników w konsorcjum Legimi. Wznowienie dostępu nastąpi 03.01.2023 r.

Po nowym roku stare kody nie będą działać. Nowe kody będą wydawane czytelnikom od 3 stycznia 2023 r., po które należy zgłosić się osobiście do biblioteki.

Warsztaty bożonarodzeniowe w Miłoradzicach

12 grudnia biblioteka zamieniła się w pracownie, w której przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Miłoradzicach pod czujnym okiem pani Wioletty, wykonywały przepiękne aniołki wykorzystując do tego celu kolorowe włóczki i ozdoby.

Świąteczne warsztaty dla dzieci w Bibliotekach

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci na świąteczne warsztaty w Bibliotekach w Chróstniku, Księginicach i Oborze. Gwarantujemy ciekawe zajęcia kreatywne i dobrą zabawę!
Księginice - 5 grudnia (poniedziałek), godz. 16.00
Obora - 8 grudnia (czwartek), godz. 16.00
Chróstnik - 15 i 22 grudnia (czwartki), godz. 16.00

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa