Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Rożne oblicza MAMY

Biblioteka w Raszówce przygotowała dla swoich czytelników propozycję z okazji Dnia Matki. "Mamusia, mama, matka"... w tytułach książek przygotowanych do wypożyczenia. Zapraszamy

Dzień Pszczoły w Bibliotece w Niemstowie

PSZCZOŁY SĄ WAŻNE!!! ? 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Jest to inicjatywa Słowenii, która w ten sposób chciała podkreślić znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności i zwracała uwagę, że stosowanie pestycydów w rolnictwie zabija te owady.

Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 140 000 e-booków!

Czytelnicy zapisani do jednej z naszych bibliotek mogą mieć dostęp do e- booków oraz audiobooków w tym nowości wydawniczych, lektur szkolnych, poradników, literatury faktu i wielu innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com.

 

Czytelnia online- IBUK Libra

Każdy ZAPISANY do naszej biblioteki ( w Raszówce, Chróstniku, Księginicach, Miłoradzicach, Oborze, Zimnej Wodzie) Czytelnik może korzystać bezpłatnie z bazy liczącej 3380 ibuków na IBUK Libra.

 

Media

"Magia" cyfrowego świata

Wielu dorosłych zastanawia się, jaki wpływ na rozwój dzieci ma cyfrowa technologia, gry komputerowe czy nadmierne korzystanie ze smartfonów. Rodzice martwią się, że ich pociechy spędzają wiele godzin na przeglądaniu filmików, mediów społecznościowych czy graniu w sieci. Gdzie leży granica pomiędzy umiejętnym wykorzystaniem nowych technologii, a uzależnieniem od nich?

Cyfrowe dzieci – spotkanie z terapeutą

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców, opiekunów, wychowawców na spotkanie z terapeutą i autorem książek Krzysztofem Piersą – specjalistą w dziedzinie uzależnień od nowoczesnych technologii i cyberzagrożeń. Spotkanie odbędzie się we WTOREK 26 KWIETNIA, GODZ. 18.00 W BIBLIOTECE W RASZÓWCE.

Akcja Żonkile 2022

Po raz drugi Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce przyłączyła się do Akcji Żonkile, której organizatorem jest Muzeum POLIN.

Akcję Żonkile wspierają w tym roku ambasadorzy i ambasadorki:Irena Santor, Krzysztof Gonciarz, Eliza Rycembel, Janusz Gajos, Andrzej Piaseczny i Aleksandra Popławska oraz wolontariusze – Dariusz, Joanna i Weronika.

Wielkanocne warsztaty w bibliotece w Chróstniku

Biblioteka w Chróstniku "pękała w szwach" podczas warsztatów wilkanocnych ozdób wielkanocnych. Dzieci z ogromnym zapałem ozdabiały gipsowe jajeczka i kurczaczki oraz wykonały kartki wielkanocne. Było kreatywnie, radośnie i świątecznie!!!

Biblioteka w Chróstniku gościła w Klubiku :)

Biblioteka w Chróstniku gościnnie w Klubie Dziecięcym w Krzeczynie Wielkim. Wierszyk o kaczuszce przeczytany przez panią bibliotekarkę na pewno się spodobał, wystarczy zobaczyć miny na twarzach dzieci, a świąteczne kartki przez nich wykonane - istne dzieła sztuki - każda inna, każda piękna!!!

Wiosennie i świątecznie w bibliotece w Niemstowie

W dniu 12.03.2022 bibliotekę w Niemstowie odwiedziły dzieci z dwóch grup z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Niemstowie. Tematyką przewodnią spotkania była „Wiosna i Święta Wielkiej Nocy”.

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa