Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Dwa bezpłatne kursy internetowe dla seniorów

We współpracy z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy do udziału w dwóch szkoleniach tematycznych  dedykowanych seniorom. Trwają nabory do kursu językowego oraz szkolenia z szeroko pojętej ekonomii.

Zapraszamy Seniorów na spotkanie

Seniorze poznaj swoje prawa i nie daj się oszukać!

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W BIBLIOTECE W MIŁORADZICACH

11 listopada to dzień szczególny dla Polaków – po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. W przeddzień tego Święta bibliotekę w Miłoradzicach odwiedziły dzieci z Punktu Przedszkolnego w Miłoradzicach, gdzie odbyły się zajęcia o charakterze patriotycznym.

Warsztaty dla dzieci z Panem Poetą

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce Pan Poeta, bajkopisarz – jak o sobie mówi, autor edukacyjnych bajek z morałem, odwiedził przedszkolaków w Raszówce i oddziale zamiejscowym w Lubinie. Każde spotkanie pełne było tego, co dzieci lubią najbardziej – radosna zabawa i niespodzianki!

Media

Informacja o wynikach naboru na wolne stanowisko pracy w filii w Chróstniku - bibliotekarz

Informuję, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wolne stanowisko pracy w filii w Chróstniku - bibliotekarz, została wybrana Pani Jadwiga Gretkierewcz zamieszkała w Raszówce. 

Uzasadnienie wyboru: Kandydatka wykazała się odpowiednimi kwalifikacjami i wiedzą niezbędną do zatrudnienia oraz spełnia oczekiwania stawiane na danym stanowisku pracy.

 

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce

/-/ Wioletta Olech

WIECZÓR PATRIOTYCZNY W RASZÓWCE

Za nami doniosły i piękny wieczór patriotyczny ze śpiewem, który był okazją do uczczenia pamięci bohaterów walki o niepodległą i świętowania 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

Zbliżające się Święto Niepodległości było okazją do zorganizowania zajęć czytelniczych o tematyce patriotycznej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej w Raszówce.

Zwierz- co o nim wiesz?

 Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W wielu placówkach organizowane są liczne akcje i spotkania, które mają na celu uwrażliwienie młodych uczestników na los czworonogów. Nasza biblioteka również włączyła się w te obchody, organizując spotkania z uczniami kl. I i III Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

Boom! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece

Za nami emocjonujące warsztaty, przed nami poniedziałkowe popołudnia z planszówkami, a z nami nowe komiksy i gry planszowe.

Biblioteka w Księginicach wzięła udział w akcji „Boom! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” w ramach, której Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wraz z Wydawnictwem Story House Egmont przygotowali pakiety komiksów i gier planszowych dla 100 pierwszych bibliotek, które zgłoszą chęć udziału.

Święto Niepodległości - wizyta przedszkolaków w bibliotece w Księginicach

W przedzień Święta Niepodległości w bibliotece odbyło się spotkanie z przedszkolakami z Punktu Przedszkolnego w Składowicach. Była to ich pierwsza wizyta, dlatego w na początku spotkania pani bibliotekarka oprowadziła ich między regałami tłumacząc w jaki sposób segreguje się i układa książki na półkach.

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa